-Sponsor Reklam-
-Sponsorlu Reklam-

Sublime Text 3 FTP Nasıl Bağlanır?

Sublime Text 3 FTP Nasıl Bağlanır?

Merhaba bugün sizlere ID’lere meydan okuyan text aracı olan Sublime Text 3’den bahsedeceğim ve bazı arkadaşlarımızın merakla araştırıp bulamadığı Sublime Text 3’e ftp program nasıl bağlanır bunu anlatacağım.

Bildiğiniz gibi birçok text aracı ve ID var. Bunlarla online düzenleme ve kodlama işlemlerini yapabiliyoruz. Bu yüzden çokça tercih edilebiliyor. Bazılarımız ise Adobenin programlarını tercih ediyor. Dreamweaver ise açılması uzun sürmesi ve çokça yer kapladığı için ben size Sublime Text öneriyorum. Sublime Text ile kolayca kodlama yapabilirsiniz.

-Sponsorlu Reklam-

Sublime Text 3’ü buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Sublime Text 3 FTP olarak nasıl kullanılır ve Nasıl Bağlanır?

Sublime Text 3 ile birçok özellik mevcut. Eklenen eklentilerle aslında bir ID özelliğine kadar çıkarabilirsiniz. Bunu başka yazımda sizlerle paylaşacağım. Asıl konumuza dönmek gerekirse FTP programı olarak Sublime Text nasıl kullanırız? Bunun için size yazdığım adımları takip etmeniz yeterli.

Sublime Text ile Ftp Programı Kurulumu

Öncelikle size verdiğim linkten Sublime Text’i indiriyoruz. Daha sonrasında host bilgilerinizi alın ve kontrol edin. Ardından Sublime Text ‘e Package Control eklentisini kurmamız gerekiyor bunun içinde menülerden View > Show Console yada ( Ctrl + ” ) seçeneğine tıklıyoruz ve size aşağıda yazdığım kodu yazıp enter tuşuna basıyorsunuz.

import urllib.request,os,hashlib; h = ‘df21e130d211cfc94d9b0905775a7c0f’ + ‘1e3d39e33b79698005270310898eea76’; pf = ‘Package Control.sublime-package’; ipp = sublime.installed_packages_path(); urllib.request.install_opener( urllib.request.build_opener( urllib.request.ProxyHandler()) ); by = urllib.request.urlopen( ‘http://packagecontrol.io/’ + pf.replace(‘ ‘, ‘%20’)).read(); dh = hashlib.sha256(by).hexdigest(); print(‘Error validating download (got %s instead of %s), please try manual install’ % (dh, h)) if dh != h else open(os.path.join( ipp, pf), ‘wb’ ).write(by)

Bu eklenti kurulduktan sonra sıra geldi SFTP/FTP paketini kurmamız gerekiyor. Bu paket ise şu şekilde kuruluyor: ctrl+shift+p tuş kombinasyonuna aynı anda basıyoruz ve karşımıza yukarıdan bir ekran çıkıyor. Açılan bu alana ise Package Control: Install Package yazıp çıkan aynı seçeneğe tıklıyoruz. Sol alt tarafta şu şekilde bir ibare çıkacak “Loading repositories [ = ] Command Mode , Line 1 Column 1”. Bu bağlantı kurduğunu ifade ediyor ve eğer başarılı olursa karşınıza aynı şekilde bir pencere daha çıkacak. Bu yeni açılan pencerede ise arama çubuğuna SFTP yazıyoruz. Ardından enter tuşuna basıyoruz. Kurulum tamamlanıyor.

Sublime Text FTP ile Sitelere nasıl bağlanır?

Kurulum işlemleri bittikten sonra ise yapmamız gereken sitemize bağlanmak için gerekli bilgileri doğru girmek. Bunun için Sublime Text SFTP/FTP:Browse Server seçeneğine tıklamak ve oradan gerekli bilgileri girmek.

Sublime Text SFTP/FTP arayüzüne nasıl bağlanırız. Bunun için ise cntrl+shift+p tuşlarına beraber basmak ve ordan SFTP/FTP:Browse Server‘ı seçip ardından enter tuşuna basıp tekrardan karşımıza çıkan arama çubuğuna Add New Server seçeneğini seçiyoruz.

Bundan sonrasında host bilgilerinizi doğru girmek kalıyor. Burada dikkat etmeniz gerekenleri belirtiyorum.

İşleminiz bu kadar herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıdaki yorum bölümüne yazarsanız size cevap verip yardımcı olabilirim. İyi günlerde kullanın!

Etiketler

Cengiz Ararat

Merhabalar ben Cengiz. Web ve Grafik tasarımcısıyım. Bildiğim şeyleri sizinle paylaşarak, bilmediğim şeyleri ise araştırıp öğrendikten sonra sitemde yayınlıyorum. E-ticaret firmasında web ve grafik tasarımcısı olarak çalıştım. Şimdi ise freelencer olarak firma ve kuruluşlara destek veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün