Grafik TasarımYazıhane
Trend

Sekiz ünlü ressam yaşasaydı logoları nasıl olurdu?

Dünya üzerinde isim yapmış olan 8 ünlü ressam yaşasaydı logoları nasıl olurdu?

Leonardo Da Vinci ya da Salvador Dali gibi ünlü sanatçıların modern dünyada nasıl yaşayacağını hiç düşündünüz mü? Ya bu ünlü ressamların kendi modern logoları varsa?

Bugün de aramızdan ayrılan ve dünyaya derin iler bırakan ressamların logoları olsaydı nasıl olurdu diye bir araştırma yaptık. Bu eğlenceli ve bir o kadar da düşündürücü olan yazımızla sizi baş başa bırakmak istiyorum. Bu dünyaca ünlü 8 ressamın logo tasarımları nasıl olurdu? Destek için reklamlara tıklamayı ve takip etmiyorsanız siteme abone olmayı unutmayın!

Sayfayı aşağı indirin ve ünlü ressamların modern logolarını inceleyin!

1. Pablo PicassoPicasso’nun tabloları, açık artırmada satılan en pahalı tablolar arasındadır. Ayrıca Picasso çok yetenekli bir sanatçı olarak da anılmaktadır. Çünkü ressam olmasının yanı sıra aynı zamanda heykeltıraştı.

2. Salvador DaliSürrealizmin sembolü haline gelen Dali, gerçekten de tuhaf bir insandı. Genellikle ihtişamlı bıyığı ve saygısızlığı sayesinde bilinirdi. Tasarımcı Milton Omena, Dali için logo tasarlama sürecini çok sevdiğini, çünkü tek yapması gerekenin ondan ilham alarak bir “ilham akışı” oluşturmak olduğunu söylüyor.

3. Claude MonetClaude Monet en etkili empresyonist sanatçılardan biridir, hatta bu akımın adı Monet’in en etkileyici eserlerinden biri olan “Impression: Sunrise”den (İzlenim: Gün Doğumu) gelmektedir. Tasarımcı, Monet’in nilüferlerle dolu gölün üzerindeki köprüyü tasvir eden ünlü tablolarından esinlenmiştir.

4. Vincent van GoghVan Gogh’un çok düşünceli ve titiz bir sanatçı olduğu bilindiği için Milton, onun ikonik fırça vuruşlarından ilham almış. Tasarımcı, fırça vuruşlarından faydalanmasının sebebini, marka kimliği oluştururken onun muazzam etkisini kapsayacak en etkili yol olduğunu söylüyor.

5. Andy WarholPop-art akımının en ünlü ismidir Andy Warhol. Onun zıt parlak renkleri, şöhretin ve ticarileştirmenin cazibesinin bir simgesiydi. Bu logoda, tasarımcı, Warhol’un Marilyn Monroe’nun ünlü portresinde kullandığı renkleri kullanarak, Andy Warhol’a uygun bir logo tasarlamayı amaçlamış.

6. Piet Mondrian20. yüzyılın en önemli sanatçılarından biri olarak anılan Mondrian, Hollanda asıllı bir sanatçıdır. Onun geometrik ve matematiksel bir şekilde birincil renkleri kullanması neoplastikizmi yarattı ve böylece Mondrian tarihte bir iz bırakmış oldu. Dikkat çekici stili yalnızca sanatı değil aynı zamanda mimariyi de etkilemiştir.

7. Jackson PollockSoyut dışavurumcu akımın başlıca figürlerinden biri olan Pollock, asi bir adamdı ve alışılmamış şekilde yaptığı tabloları sayesinde tanınmıştı. Resimlerini yere çizen Pollock, aralıksız sigara içtiği zamanlarda, kazara da olsa, resimlerinin üstünde sigara yanıkları oluşmasına sebep oluyordu.

8. Leonardo da VinciReferans olarak Vinci’nin eskizlerini ve not defterlerini kullanan sanatçı, aslında arka planda akıllıca kullandığı perspektif ve derinlikten dolayı tanınmaktadır. Ayrıca yaptığı muhteşem portreler sayesinde de adını duyurmuştur. Ama söylediğine göre bu çalışmalar onun “yaratıcı” tarafını geliştirmiş ve böylece kişiliğini yansıtmasını kolaylaştırmıştır.

Ünlü ressamların eserleriyle uyumlu bu logo tasarımları sizinle paylaştık. Sizinde bu şekilde aklınıza gelen konular varsa bize iletebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Cengiz Ararat

Merhabalar ben Cengiz. Web ve Grafik tasarımcısıyım. Bildiğim şeyleri sizinle paylaşarak, bilmediğim şeyleri ise araştırıp öğrendikten sonra sitemde yayınlıyorum. E-ticaret firmasında web ve grafik tasarımcısı olarak çalıştım. Şimdi ise freelencer olarak firma ve kuruluşlara destek veriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün