Grafik DünyasıYazıhane
Trend

Grafik ve Web Tasarımcılar İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalıdır?

Grafik ve Web Tasarımcılar İçin Çalışma Ortamı Nasıl Olmalıdır?

Bugün farklı bir konu olarak tasarımcıların nelere ihtiyaç duyduğu hakkında yazı yazmak istedim. Bu konu hakkında gerçekten verimli bir yazı olacağını düşünüyorum ve bu metodları kullanarak çalışırsanız bence daha verimli sonuçlar alabilirsiniz diye düşünüyorum. Çünkü bu çalışma metodu sizi rahatlatır ve istediğiniz şeyi daha rahat sunabilmenize yardımcı olur. Bu şekilde çalışmaların ne derece önemli olduğunu iş bittikten sonra anlarsınız zaten. Ki dediğim şekilde çalışmanız dünyanın birçok büyük kurumunda uygulanıyor.

Kendinizi Rahat Hissedin

Sizden istenen bir çalışma varsa ve buna önem veriyorsanız o işe başlamadan önce kendinizi rahat hissederek başlayın. Daha doğrusu kendinizi nasıl rahat hissediyorsanız o şekilde çalışmanızı tavsiye ederim. Kendinizi rahat hissettirmek sizi daha rahat çalışmaya sevk eder ve özgünlük yakalayabilirsiniz. Sevdiğiniz bir müziği açın ve ardından çalışmaya  başlayın. Müzik sizi rahatlatır.

Çalışma esnasında neyi nasıl yapmak istiyorsanız yapın ve hata yapar mıyım diye korkmayın. Çünkü bu şekilde bir düşünceyle başladığınız takdirde çalışmanızın önünde bir engel olduğundan istenilen verimi yakalayamazsınız. Bu yüzden gerçek anlamda madden ve manen rahat olmanızı öneririm. Çalışma esnasında sizi rahat ettiren bol ve ferah elbiseler giyin. Ardından rahat bir koltuk yada sandalyeyi tercih edin. Bedeninizin rahat olması size fayda sağlayacaktır.

Çalışma Ortamınızı Rahatlatın!

Bazılarınız bu başlığı anlayamamış olabilir. Şu şekilde anlatayım sizlere. Çalışma ortamınızda size rahatsızlık veren ve ferahlığı ortadan kaldıran eşylarınızı kaldırın. Ortam olarak ferah ve bol bir mekanınızın olmasına özen gösterin. Bu sizin verimli çalışmanıza olanak sağlar. Bu yazımın sonunda çalışma ortamınızın ne kadar önemli olduğunu size anlatan bir video da koymak istiyorum. Nedeni ise büyük firmalar nasıl başarı yakalamış? ve sizde bu şekilde yakalayabilir misiniz?

Yapılan araştırmalar sonucunda insanlar çalışma ortamı ve çalıştığı ortamda kendisini rahatsız eden kişiler yüzünden verimli çalışamadığını düşünüyor. Bu yüzden verimli sonuç almak için önünüzde engel olan her eyi kaldırıp performansınız arttırmak için çabalayın! Bu sizin için!

Çalışma Ortamınızı Değiştirmeye Özen Gösterin!

Çalışma ortamınızı değiştirin. Bu gerçekten en önemli olaylar başında geliyor diyebilirm. Eğer çalıştığınız ortamın değişiklikler sonucunda hala verimli olmadığını düşünüyorsanız ortamı kendiniz seçin. Nasıl mı? Peki size hemen açıklamak isterim.

Çalışma ortamının ne kadar önemli olduğundan bahsettim size. Kendimden örnek vermek istiyorum. Bazı yazılarımı yazarken ve bazı tasarımsal işler olduğunda  kendimi rahat hissettiğim bir yer belirledim ve o çalışmalar için oraya gidiyorum. Size özel bir mekan olsun. Oraya gittiğiniz de gerçek anlamda kendinizi rahat hissetmelisiniz. Biliyorsanız ki tasarımlar rahat ortamlarda ve rahat çalışma şekillerinde ortaya çıkıyor.

Şimdi yukarıda sizlere söylediğim o video’ya geldi sıra. Size bugün yayınlayacağım video da Google’da çalışanların çalışma ortamlarını tanıtmak istedim. Bazılarımız ya orası google. Tabiki öyle olacak diyebilirsiniz. Ama google nasıl kuruldu başlarda kaç kişiydi ve nerelerde çalışarak bu şekile geldiler araştırmanızı tavsiye ederim. Uzatmadan video’yu izleyebilirsiniz!

Etiketler

Cengiz Ararat

Merhabalar ben Cengiz. Web ve Grafik tasarımcısıyım. Bildiğim şeyleri sizinle paylaşarak, bilmediğim şeyleri ise araştırıp öğrendikten sonra sitemde yayınlıyorum. E-ticaret firmasında web ve grafik tasarımcısı olarak çalıştım. Şimdi ise freelencer olarak firma ve kuruluşlara destek veriyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün