Grafik DünyasıMacWeb DünyasıWindowsYazıhane
Trend

Grafik ve Web Tasarımcılar İçin 218 Adet Ücretsiz Kaynak Sitesi

Grafik ve Web Tasarımcılar İçin 218 Adet Ücretsiz Kaynak Sitesi

Bugün Web ve Grafik tasarımcılar için muhteşem bir yazı hazırladım. Herkesin malumu olduğu gibi Türkiye’de web ve grafik tasarımcılar için içerik sıkıntısı haddinden fazla. Bende bu konuyla alakalı ne yapabilirim diye düşündüm ve çeşitli araştırmalar sonucunda elde ettiğim arşiv sitemi size sunmak istedim. Muhteşem görsellerden tutun da aklınıza takılan her soruyu bulabileceğiniz bir arşivden bahsediyorum. Dosyayı indirdiğiniz zaman zaten siz de anlayacaksınız ki  iyi bir çalışma ve iyi bir kaynak olacak.

Ücretsiz Stok Görseller İçin Siteler

Web ve Grafik tasarımcılar için en çokta görseller açısından sıkıntı yaşadığımız aşikar. Bunun önüne geçmek için birkaç tane fikrim vardı aslında ama gerekli sponsorluk desteği olmayınca maalesef işiniz tam istenildiği gibi sonuçlanmıyor. Bu yüzden bende yine araştırmalar sonucunda ve bazı yerlerden bulduğum kaynaklar sonucunda bu listeyi oluşturdum. Oluşturduğum bu listede stok görselleri ücretsiz olarak bulacağınız sitelerde mevcut.

Ücretsiz Font Siteleri

Adobe programlarıyla uğraşan arkadaşlar için binlerce yazı fontlarının bulunduğu sitelerde mevcut. Design yaparken yazdığımız fontların da ne kadar önemli olduğunun bilincinde olmalıyız. Bu yüzden fontlar için kullanılan sitelerde mevcut. Girip bir göz atmanızda fayda var diye düşünüyorum.

Renk Siteleri

Hiç bir çalışma yaparken kendinize özel bir renk düşündünüz mü? Ben düşündüm. Belki siz de düşünürsünüz diye sizler için renk siteleri de var. Bu renk sitelerinde istediğiniz renkleri bir araya getirerek kendinize özel renkler hazırlayabilirsiniz. Ben kesinlikle göz atın ve beğeneceğiniz siteler olacağını düşünüyorum.

Vector İkon Siteleri

Muhteşem bir arşiv için sizlere vectorel çizimlerin de bulunduğu sitelerde olmazsa olmazımızdı. Bu yüzden sizlere yapmış olduğum araştırmalar sonucunda vectorel çizimler sunan sitelerde ekledim. Bu çizimlerin nasıl yapıldığıyla alakalı bir yazı da hazırlayacağım. Muhteşem olan bu arşivi sizlere sunuyorum. İlerleyen günlerde daha farklı arşivlerim de olacak umarım beğenirsiniz.

Webmasterlar İçin Site Optimize Siteleri

Bu arşivimizde web masterları unutursak olmazdı. Bu yüzden hem web masterlar hemde bu konuya meraklı olan arkadaşlarımızı için gerekli olan siteleri de bir araya toplamaya karar verdim. Umarım işinize yarar ve faydalı bulursunuz. Üstelik sadece bu kadarla da sınırlı değil.

Tasarımcılar İçin Galeriler ve Paylaşım Toplulukları

Sizler en çok önerdiğim ve gerçekten işinize yarayacak olan bir konuda da arşivimi sunmak istedim. O da tasarımcılar için tasarımlarını yayınlayabilecekleri ve fikir almaları için galerin olduğu sitelerde mevcut.  Bu sitelerde hem tasarımlarını paylaşabilir hem de fikir edenebilecekleri siteler mevcut. Şimdi sıra onu paylaşmakta. Buyrun…

Etiketler

Cengiz Ararat

Merhabalar ben Cengiz. Web ve Grafik tasarımcısıyım. Bildiğim şeyleri sizinle paylaşarak, bilmediğim şeyleri ise araştırıp öğrendikten sonra sitemde yayınlıyorum. E-ticaret firmasında web ve grafik tasarımcısı olarak çalıştım. Şimdi ise freelencer olarak firma ve kuruluşlara destek veriyorum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün